Wszystkie bestsellery
AXOD / AXODE / AX4S

AXOD / AXODE / AX4S

AXOD / AXODE / AX4S

AXOD - 4-biegowa przekładnia przeznaczona do samochodów z napędem FWD. Wyszła na rynek w 1986 roku w czasie, gdy dużą popularnością cieszyła się Crown Victoria marki Ford z silnikiem o pojemności 4.6L. Wtedy Ford postanowił wyprodukować nowy besteller dla pojazdów niższej klasy - Forda Taurusa z silnikiem o pojemności 3.0L. Jeśli chodzi o identyfikację skrzyni biegów wykorzystuje się kształt miski olejowej i uszczelek. W 1999 roku dla modyfikacji A4XS postanowiono produkować nową uszczelkę miski o identycznym kształcie ale pokrytą gumą.

AXOD

Biegi Typ Skrzyni Napęd Moment Obrotowy (Nm) Całkowita pojemność ATF Wymiana ATF Typ ATF
4 AT FWD 250 12.2L 6.6L Mercon V


AXODE - modyfikacja automatycznej skrzyni AXOD z elektronicznym sterowaniem procesu zmiany biegów (dodana litera "E" w nazwie AXOD). Wprowadzono w niej kilka istotnych zmian względem pierwszej konstrukcji: elektrozawór TCC, wprowadzono elektrozawór EPC i czujniki elektroniczne zbierające dane dla komputera i kierowcy samochodu.

AX4S - ta modyfikacja została wydana w 1994 roku po licznych błędach skrzyni AXOD, gdzie w 1998r. wprowadzono w niej dodatkowe zmiany. Zmieniono niektóre części zamienne, sterownik i dostosowano sprzęgła cierne do nowego oleju ATF Mercon V (wcześniej używano ATF Mercon IV). Została zastąpiona w 2004 roku przez 6-biegową przekładnię TF-81SC firmy Aisin Warner.

AX4S

Biegi Typ Skrzyni Napęd Moment Obrotowy (Nm) Całkowita pojemność ATF Wymiana ATF Typ ATF
4 AT FWD 300 11.6L Mercon V

 

powiększ schemat

FILTRY

E-010 - Tylko SHO Aftermarket Tylko SHO Alto

USZCZELKI

A-301 - Pokrywy Sterownika 86+ Aftermarket

USZCZELNIACZE, O-RINGI

A-076 - Osi Corteco

E-076 - Osi Corteco

Aktywne filtry